Kino Sokół Trzebina
- Adres:
-
Kino Sokół Trzebina
Kościuszki 74, Trzebinia
- Kategorie:
- Kina
- Tel:
- 32 6110621
- WWW:
- www.kino.tck.trzebinia.pl
- E-mail:
Opis miejsca
Nasze kino posiada także możliwość odtwarzania obrazów z innych nośników niż taśma filmowa, dzięki wysokiej klasy rzutnikowi multimedialnemu.
Pragnę także Państwa poinformować, iż mamy możliwość realizacji widowisk scenicznych i muzycznych w najwyższej jakości dźwięku, dzięki posiadaniu cyfrowej konsoli dźwiękowej Mackie TT 24. Kino "Sokół" to nowoczesny obiekt z klimatyzowaną salą dla 216 widzów z nagłośnieniem w systemie Dolby Digital, monitorowanym parkingiem 24 godzinnym, przedsprzedażą i rezerwacją biletów.
Od 20 marca 2010 roku posiadamy cyfrowy projektor umożliwiający oglądanie filmów w cyfrowej jakości. Zaletą tego projektora jest również odtwarzanie filmów w technologii trójwymiarowej 3D.
Obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.
Historia kina "Sokół"
W kwietniu roku 1907 w Trzebini założono Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Zajmować się o no miało krzewieniem kultury fizycznej i rozbudzaniem polskiego patriotyzmu narodowego. Rok później, dzięki darowiźnie hrabiego Andrzeja Potockiego, który podarował grunt budowlany o powierzchni 725 m2, podjęto decyzję o budowie tzw. Sokolni. Ostatecznie, obiekt ten zbudowano na tym miejscu w roku 1912.
Emisja pierwszych filmów w Sokole nastąpiła w okresie międzywojennym, w latach 30 poprzedniego stulecia. Po II wojnie światowej zniknęła z nazewnictwa nazwa Sokół. Pojawiło się kino o nazwie Wolność, które na początku lat 50 zmieniło nazwę na Praca. Pracę zaś zamieniono z kolei pod koniec lat 50 na Muzę. Ostatnia projekcja filmowa w tym obiekcie, w kinie Muza nastąpiła 12 listopada roku 1989. Był to film Ludzie koty. 2 dni później 14 listopada ostatecznie zawieszono działalność kina Muza.
W roku 1991 decyzją ówczesnych władz samorządowych miasta Trzebini obiektowi przywrócono dawną nazwę Sokół. Budynek był już jednak poważnie zniszczony. Ostatecznie, do kapitalnego remontu i modernizacji, przystapiono w 2003 roku.
Komentarze (0):